Gençleri Dalışa Başlatmak İçin 8 Neden

Dive Denizli Dalış Merkezi

Gençleri Dalışa Başlatmak İçin 8 Neden

Siz ve gençlerinizin birlikte keyif alabileceği bir aktivite bulmak zor olabilir, ayrıca bazen onları video oyunlarından ve YouTube videolarından uzaklaştırmak da zor olabilir.

Bizim bir cevabımız var… Tüplü dalış!

Her yaştan insanın tadını çıkarabileceği bir aktivite, genç çocuklarınızla tüplü dalış yapmayı öğrenmek, sizi birbirine daha da yakınlaştırabilir, güven inşa edebilir ve sonsuza dek hatırlayacakları anılar oluşturabilir. İşte gençlerinizi tüplü dalışa götürmeniz gerektiğini düşündüğümüz birkaç neden.

Gençlerinizi tüplü dalışa götürmek için ilham alın:

1. Onları evden çıkarır… Ve bu konuda heyecanlandırır!

Tembelliğin başlayabileceği ve dışarı çıkmanın çekiciliğinin azalmaya başlayabileceği gençlik yıllarınızı düşünün. Yatakta film izlemek veya video oyunu oynamak günlük bir rutin haline gelir ve farkına varmadan yıllardır açık hava etkinliklerine katılmamış olursunuz.

Tüplü dalış herhangi bir açık hava etkinliği değildir, gerçekten hayranlık uyandıran ve heyecan vericidir.

Gençleriniz ekipmanlarını giyecek, suya adım atacak ve batıkları, resifleri ve mağaraları keşfedecek ve etkileyici deniz yaşamını görecek. Düşünürseniz, su altında nefes almak temelde bir süper güce sahip olmak gibidir ve bunun fikri gençlerinizi koltuktan kaldırmazsa, neyin kaldıracağını bilemiyoruz!

2. Sosyal becerileri geliştirir.

Her yaşta yeni arkadaşlar edinmeye çalışmak göz korkutucu olabilir, ancak gençler genellikle yeni insanlara ulaşmak için kendilerini bilinçli ve utangaç hissederler. Tüplü dalış topluluğunun özel yanı, herkesin en az bir ortak noktası olmasıdır: Dalış! Yani gençlerinizi dalışa götürürseniz her zaman konuşacak bir şeyleri olur.

Gençlerinizi bazı dalış gezilerine kaydettirirseniz, diğer dalgıçların arasında olacaklar ve herkes deneyimlerini paylaşmak ve sizin deneyimlerinizi öğrenmek için istekli olacak. Siz farkına varmadan, gençleriniz ömür boyu dalış arkadaşları edinebilir.

3. Dinlemeyi, odaklanmayı ve ekip çalışmasını teşvik eder.

Dalış yapmayı öğrenmek, odaklanmayı ve öğrenmeye gerçek bir heves gerektirir. Tüplü dalış çok güvenli bir su aktivitesidir, ancak temel kurallara uymazsanız risklerle birlikte gelir. Bir Open Water Diver programı alırken, çocuğunuzun eğitmenini dinlemesi ve daha sonra suda uygulamaya koyacakları hayati bilgileri alması gerekecektir.

Dalış arkadaşlarıyla (belki de siz!) takım olarak çalışarak su altında birbirlerini güvende tutacaklar. Bunlar, yetişkinliğe adım attıklarında hayatın diğer alanlarına da aktarılacak harika becerilerdir.

4. Uzun yıllar birlikte yapabileceğiniz bir aktivite.

Gençlerinizi dalışa götürdüğünüzde, sizi her zaman birbirinize bağlayan bir şey garantilemiş olursunuz. Çocuklarınızın hayatlarının her alanıyla her zaman bağlantı kuramayabilirsiniz, ancak dalış, yıllarca birlikte keyif alabileceğiniz bir hobi olabilir.

Birlikte dalış gezileri planlayabilir veya ayrı ayrı yaptığınız dalışlar hakkında birbirinize her şeyi anlatabilirsiniz. Bu her zaman ortak noktanız olacak bir şeydir ve onlar da sizin kadar bunu takdir edeceklerdir.

5. Aranızda güven oluşturur.

Çocuğunuzun dalış arkadaşı olursanız, yepyeni bir güven ve bağlantı seviyesine ulaşılır. Oğlunuzun veya kızınızın acil bir durumda hayatınızı kurtarmak için eğitim aldığını bilirsiniz, onlar da su altında sizi gözeteceğinizi ve yakın durmanızı sağlayacağınızı bilir. Dalış, aile olarak sizi birbirinize daha da yakınlaştırabilecek harika bir takım çalışması etkinliğidir.

6. Kim harika bir su altı selfiesini sevmez ki?

Gerçekçi olalım, çoğu genç sosyal medyada paylaşım yapmayı ve yaptıkları heyecan verici şeyleri göstermeyi sever. Taraflı olabiliriz ama dalışın birinin yapabileceği en havalı aktivitelerden biri olduğunu düşünüyoruz. Gençlerinizi dalışa götürdüğünüzde, tüm arkadaşlarının görmesi için havalı bir su altı selfiesi paylaşmaktan büyük keyif alacaklar. Kaç tane genç batık dalışı yapan veya balina köpekbalıklarıyla dalış yapan bir fotoğrafa sahip?

7. Onlara çevreyi korumanın önemini öğretir.

Gelecek nesil, gezegenin kaderini ellerinde tutuyor. Deniz seviyelerinin yükselmesi, plastik kirliliği ve küresel ısınmanın önemini çocuklarına aktarmak zorunda olanlar onlardır. Çocuklarımızın gezegenimizin karşı karşıya olduğu sorunları anlamaları çok önemlidir.

Çocuklara doğal dünyayı öğretmenin en iyi yolu, onu bizzat deneyimlemelerine izin vermektir. Eğer gençleriniz büyük balık sürüleriyle birlikte canlı mercan resiflerinde dalmayı severse, bu resifleri sağlıklı tutmak için her türlü teşvike sahip olacaklar ve başkalarını da aynı şeyi yapmaya teşvik edecekler.

8. Güvenliğin ve akıllıca hareket etmenin önemini öğretir.

Gençler genç olacak… ve bu yıllar küçük hatalar yapıp bunlardan ders almaları için, böylece gelecekte daha büyük hatalar yapmazlar. Ancak bazı eylemlerin ciddi sonuçları olabilir ve gençler, onları güvende tutmak için kurallara uymanın önemini bilmelidir.

Belirli köşeler kesilemez ve bazı sular test edilemez; dalış bunun başlıca örneğidir. Gençlerinizi dalışa götürdüğünüzde kurallara uyarsanız, dalış acil durumunu yaşamanız için bir neden yoktur. Ancak sınırları zorlarsanız ve güvenlik prosedürlerini görmezden gelirseniz, çok ciddi sonuçlar doğurabilir.

Bu, Open Water Diver programında açıkça belirtilir ve gençlerinize bu kuralların ve prosedürlerin neden bu kadar önemli olduğu öğretilir. Bu güvenlik anlayışı, gelecekte hayatlarının çeşitli dönemlerinde onlara çok fayda sağlayacaktır.


Tüplü dalışın gençler için ideal bir aktivite olduğunu ve onlara birçok aktarılabilir, yaşam boyu beceri kazandırdığını düşünüyoruz.

Dalmaya hazır mısın? Devam eden dalışları Etkinlik Tekvimimizden takip edebilir, siz de bize katılmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Suda görüşürüz!